FAQ

Zebraliśmy dla Ciebie najczęściej zadawane pytania. Przeczytaj najbardziej nurtujące zapytania i poznaj szczegóły naszej oferty.

Jaka jest przepuszczalność piany?

Systemy otwarto-komórkowe są systemami stworzonymi do izolowania poddaszy oraz lekkich konstrukcji drewnianych. Niski współczynnik oporu dyfuzyjnego pozwala konstrukcji drewnianej „oddychać”, dzięki czemu eliminuje ryzyko butwienia.

Jaką grubość nakładacie podczas aplikacji?

Grubość izolacji dobierana jest zawsze indywidualnie z każdym klientem, w zależności od współczynnika U jaki powinien zostać osiągnięty na przegrodzie.
Zalecane jest zastosowanie grubości w przedziale od 15cm. do 25cm. Zawsze zalecamy zakrycie krokwi min. 2 cm. warstwą piany w celu wyeliminowania zjawiska mostków termicznych.

Ile czasu schnie nałożona piana?

System swoją finalną formę osiąga już kilkanaście sekund od aplikacji, jednak kolejne etapy remontu (np. zamykanie poddasza płytą gips-karton) zaleca się po upływie 24 godzin od zakończenia natrysku.

Ile wynosi gwarancja na ocieplenie?

Trwałość systemu to jedna z jego wielu niezaprzeczalnych zalet. Producent gwarantuje utrzymanie parametru Lambda przez 25 lat.